Malá ochutnávka z Tišnovské pivní stezky aneb pohodová cyklojízda nejen pro milovníky piva!
17.6 km
1:15 hodin
145 m
Okruh začíná na tišnovském vlakovém nádraží. Projeďte nedalekým kruhovým objezdem a naskočte na cyklostezku Tišnovsko. Povede vás většinou výletu, jen se k ní ještě po chvilce přidá Naučná stezka Květnice. Jeďte podél potoku Besének pohádkovým údolím do Lomničky a Šerkovic až do historické Lomnice.
Vaše další cesta povede přes přírodní památku Zámecký les, projedete kolem přístřešku, za nímž se dáte dvakrát vlevo. Před náměstím zavítejte k pivovaru Genius Noci. Tekutý chleba podávají v prvotřídní kvalitě! Obnovený klášterní pivovar u slavného cisterciáckého opatství produkuje piva Vorkloster i neopakovatelný genius loci. Na náměstí pak čeká zasloužené potěšení pro mladší účastníky výletu - cukrárna Mumi Café nabízí domácí zákusky a výběrovou kávu. Cesta zpátky uběhne jak nic - po hlavní silnici přes Řepku k Tišnovu, kde se opět napojíte na cyklotrasu Tišnovsko. A zbytek cesty k nádraží již znáte.
Odměna na závěr? Najdete ji v nové kavárně Chutě zvu tě, jen 50 m od vlakového nádraží. Věčná škoda tam nezajít! Pokud se svodům chmelového moku ochotně a rádi oddáváte, tak to v Tišnově musíte navštívit i pivnici Na Humpolce. Nabídka piv z malých pivovarů chutná ve staré formanské hospodě famózně. Pivní nebe máte z Brna co by šiškou dohodil!
Našli jsme další výlety, které by se vám mohly líbit. Mrkněte na ně.
tip na 12 výletů
Pěšky, nebo na kole. Podívejte se na místa, kde se roku 1805 odehrála zásadní událost našich dějin. A nejen našich, ale také francouzských, ruských a rakouských. Tady se odehrávala Bitva tří císařů.
Nasedněte na kolo a nechte vánek, ať vás nese voňavým létem. Tady čas plyne pomaleji, sluníčko se opírá do vinohradů a romantické údolí řeky Jihlavy svádí k odpočinku.
Pohodový výlet po mementech Bitvy tří císařů. Čeká vás 32 km a nastoupáte celkem 366 m.
Objevte poklady moravského písemnictví v Rajhradě, vystoupejte mezi vinohrady a meruňkovými sady k rozhledně Výhon. Nechte se obejmout štědrou náručí jižní Moravy.
Uhlí u Brna? Černé a opravdové? Těžilo se tu v deseti dolech od poloviny 18.století. Nejhlubší štoly ve střední Evropě!
Období 1. republiky mělo rozhodně šmrnc. Od naleštěných automobilů po elegantní módu. Přeneste se do dokonalých reálií této doby v moravské metropoli!
Daleké výhledy, drahé kameny, romantické údolí pstruhové řeky, kostely, klášter Porta coeli a hrad Pernštejn. A po cestě malé pivovary, co uhasí žízeň.
Černá Hora na pomezí Českomoravské a Drahanské vrchoviny je oblíbeným cílem milovníků přírody, historie i dobrého piva. Aby taky ne! Zdejší pivovar vznikl už ve 13. století, což z něj dělá nejstarší fungující pivovar na Moravě.
Tento okružní cyklovýlet začíná v centru Slavkova, který je synonymem slavné bitvy Tří císařů z roku 1805. Celkem našlapete 31 km a vystoupáte 376 m. Vzhůru do pedálů!
Připravte se na nenáročný cyklovýlet plný historie! Tento okruh zvládnou i méně zdatní cyklisté. Čeká vás 20 km a celkové stoupání 257 m.
Na počátku 19. století byly Šlapanice zejména zemědělským centrem, které zásobovalo Brno chlebem i mlékem. Tehdy tady žilo asi osmkrát méně obyvatel než dnes. Ačkoliv se samotné obce bojová vřava přímo nedotkla, její obyvatelé zažili v časech bitvy různých těžkostí více než dost. Přispěl k tomu i fakt, že městem postupně prošly všechny tři armády. Pojď se projít v jejich stopách i ty.
Horké léto na jižní Moravě? Zchlaďte se v brněnském podzemí. Na jihu Moravy je nejvíc slunce, proto se tu tak daří vinné révě, ale člověka ty tropy zmůžou... Pod zem horko nemůže!