Proč tohle muzeum vyhrává jednu cenu za druhou? Protože tady není technika žádná věda! Tedy je a není…
Muzeum dokumentuje vývoj vědy a techniky skoro třiceti oborů. Od řemeslné výroby po výpočetní techniku. (Malí) kluci sem chodí na historii výroby automobilů na Moravě. Najdete tu zaparkovaná autentická vozidla brněnské Zbrojovky nebo kopřivnické Tatry.
Ale protože věda a technika nejsou jen motory a nejsou jen pro kluky, přijďte se podívat celá rodina také na fotopřístroje narozené na Moravě, kinematografii, techniku domácnosti, radiopřijímače a řemeslnou techniku jako kovářství, truhlářství nebo holičství.
V Kabinetu elektronové mikroskopie uvidíte Teslu BS 242, první sériově vyráběný mikroskop Československa. Tento klenot v oboru mikroskopů ocenili zlatou medailí na Expo 58 v Bruselu. Optice muzeum věnuje velký prostor, tak koho nezaujmou mikroskopy, může vynechat a jít na fotoaparáty a kinematografii. Osmdesátka fotoaparátů ukazuje pestrý vývoj během 20. století. Čtyřicítka kamer a filmových projektorů zas vývoj filmové techniky v autentických kulisách prvorepublikového kina Bio Slavia.
Zmínili jsme už IT. Expozice výpočetní techniky vás přiměje zavzpomínat a mohla by (po)bavit také vaše děti, až jim ukážete „pravěké“ předchůdce dnešních ultratenkých obrazovek a počítačů.
Oblíbenou částí muzea je Technická herna. Tohle experimentárium ukazuje zákony fyziky a jejich aplikaci v praxi zábavnou formou prostřednictvím interaktivních modelů. Zatáhnou vás do dění, ani si to neuvědomíte. A jestli vás to chytne, kupte si Technickou hernu do kapsy a můžete pokračovat doma!
Bezbariérový přístup
Mrkněte na všechny výlety, kam se můžete snadno rozjet!
Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.
tip na 12 míst
Moderní chrám vědy, který umí uspořádat super akce pro laiky a právem sbírá lajky.
Jedna z dominant Brna, slavný žalář, letní amfiteátr i skvělé místo na procházku s výhledem na město – vítejte na Špilasu.
(Po)byl Napoleon v Brně? Ano! V moravské metropoli dokonce strávil památného roku 1805 víc času než na slavkovském bojišti.
„Mami, a Mendel byl ten s hráškem?“ Aneb Poznejte brněnského génia a místo, kde se zrodila genetika.
Tajemný název Anthropos naznačuje, že tady nejde o dorty nebo pivo. Jde tu o mamuty, jejich lovce a nejstarší umění Evropy.
Tato velká secesní vila vypadá spíš jako zámek. Je památkou na rodinu, která podnikatelským elánem navždy změnila ráz obce Svitávka.
V druhém největším městě ČR navštivte druhé největší muzeum umění v zemi. V mnoha ohledech je to jednička!
Odkud je asi nejkrásnější pohled na panorama Brna? Z Černopolní ulice. I kvůli tomu výhledu tu stojí jedna z nejvýznamnějších staveb funkcionalistické architektury...
Při procházce Brnem si nenechte ujít návštěvu letohrádku, kde se dříve pořádaly společenské slavnosti, které navštívili i císaři Napoleon I. a František I.
6 tisíc čtverečních metrů vědy ukazuje svět zábavně a srozumitelně pro 5letou princeznu i 40letého tátu. Je čas odpálit raketu.
Pivní lázně v centru Brna přinášejí širokou nabídku relaxačních koupelí a procedur pro všechny, nejen pro vyznavače zlatavého moku.