Finální událostí festivalu SONDA bude laser/zvuková performance v akusticky unikátním prostoru betonového Vodojemu Žlutý kopec, kde dozvuk trvá 56 sekund.
Hudbu zpracovávající mimo jiné i rozličné stavy kapalin pro kvadrofonní ozvučení na zakázku festivalu připravuje Jiří Y Suchánek. Koncert se odehraje v instalaci Critical Level, kterou zde vytvořili s Petrem Bradáčkem a která je součástí prohlídek vodojemu. Systém čtyř laserů řízených vlastním softwarem Petra Bradáčka v kombinaci s prostorovým ozvučením velkorysé industriální betonové katedrály bude představen ve svém plném potenciálu a nabídne speciální vjemy, které není možné zažít v jiném prostoru.
Vrstvená zvuková spektra a intenzivní elektroakustické koláže Jiřího Y Suchánka budou (de)synchronizovány s laserovými minimalistickými obrazci Petra Bradáčka. Nejnovější experimentální audiovizuální tvorba místní provenience!
Tento večer festivalu SONDA, který se dále koná na dalších třech lokacích (23.11. – Husův sbor, Studio Marta, 2.11. – Lom Hády) produkčně i ideově realizuje spolek SVITAVA – transmedia art lab ve spolupráci s VodojeMyArt.
Akce se koná za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky. Partnery festivalu jsou JAMU, TIC BRNO, VodojeMyArt, GOtoBRNO, Československá církev husitská, Fullmoon, ArtMap a FaVU.
Projekt v rámci #vodojemyart
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Scénický projekt v exkluzivním prostoru brněnského architektonického skvostu Vodojemu 3 k 80. výročí konce II. světové války.
Koncert v rámci řady benefičních koncertů na podporu náročné opravy kostela sv. Jakuba v Brně.
Pátý ročník mezinárodního festivalu přírodních vín se vrací nás nemine ani letos!
Masarykova univerzita připomene osvobození Brna a 80. výročí konce druhé světové války.
Máta je rozmanitá bylina s mnoha druhy. Projdeme si rozkvetlou zahradu a ponoříme se do jejích barev a vůní.
Čeká vás tematická výstava, vzpomínková akce a doprovodný program.
Martin Skalický patří mezi nejvýznamnější sochaře střední generace, kteří absolvovali ateliér figurálního sochařství profesora Michala Gabriela.
Do výstavy byla doplněna projekce s příběhy dvou zajímavých exponátů v expozici – kordu brněnského poštmistra Metzgera a francouzského kyrysu z bitvy u Slavkova – odhalujících jejich původ a určení.
Nový výstavní projekt Muzea města Brna, konaný při příležitosti 130. výročí narození architekta Bohuslava Fuchse.
Do brněnského Letohrádku Mitrovských se vrací doposud nejúspěšnější výstavní projekt za dobu opětovného zpřístupnění této kulturní památky (2007).
Staré Brno skrývá a mnoho překvapení. Třeba podzemku se vstupem nedaleko od pamětní desky Járy Cimrmana!