Masarykova univerzita připomene osvobození Brna a 80. výročí konce druhé světové války.
Pod názvem „Tíživé osvobození“, který má vyjádřit nejen problémy spojené s dehumanizací válečné a poválečné doby, ale také s tehdejší mezinárodní politickou situací, si zájemci mohou od 16.30 ve Skleníku J. G. Mendela v augustiniánském klášteře na Starém Brně poslechnout přednášku o konci války od Andreje Zubova, hostujícího profesora Filozofické fakulty MU, a zaposlouchat se do povídky brněnského spisovatele Zdeňka Rotrekla Zpráva o pádu města.
Program doplní dobové písně souboru Dívka k rytmu zrozená a výstava Archivu MU „Profesorský sbor Masarykovy univerzity a druhá světová válka”.
Zváni jsou studenti a všichni zájemci z řad široké veřejnosti. Vstup je volný.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Pátý ročník mezinárodního festivalu přírodních vín se vrací nás nemine ani letos!
Koncert v rámci řady benefičních koncertů na podporu náročné opravy kostela sv. Jakuba v Brně.
Přijďte na sobotní brunch do kavárny/divadla/baru Lumos kousek za Mendlákem. Vychutnáte si dopolední brunch a domů si odnesete svůj jedinečný vlastnoručně namalovaný obraz.
Staré Brno skrývá a mnoho překvapení. Třeba podzemku se vstupem nedaleko od pamětní desky Járy Cimrmana!
Scénický projekt v exkluzivním prostoru brněnského architektonického skvostu Vodojemu 3 k 80. výročí konce II. světové války.
Do brněnského Letohrádku Mitrovských se vrací doposud nejúspěšnější výstavní projekt za dobu opětovného zpřístupnění této kulturní památky (2007).
Čeká vás tematická výstava, vzpomínková akce a doprovodný program.
Přijďte zažít netradiční atmosféru kdysi temných sálů plných vody ve zcela jiném světle.
Mezinárodní soutěže o příští budovu Moravského židovského muzea Mehrin se zúčastnily čtyři přední světové ateliéry: Bjarke Ingels Group (DK), MVRDV (NL), Cino Zucchi Architetti (IT) a Kengo Kuma & Associates (JP).
Hologramy rituálních předmětů mikulovského pohřebního bratrstva Chevra kadiša.
Martin Skalický patří mezi nejvýznamnější sochaře střední generace, kteří absolvovali ateliér figurálního sochařství profesora Michala Gabriela.
Do výstavy byla doplněna projekce s příběhy dvou zajímavých exponátů v expozici – kordu brněnského poštmistra Metzgera a francouzského kyrysu z bitvy u Slavkova – odhalujících jejich původ a určení.