Eloise Sweetman a Jason Hendrik Hansma společně vedou Shimmer, kurátorské studio v Rotterdamu v Nizozemsku.
Během své přednášky se zaměří na koncept „integrované praxe“, ve které se různé aspekty jejich práce – kurátorství, publikování a výuka – navzájem inspirují, propojují a doplňují. Kurátorské studio Shimmer spolupracovalo s více než 120 umělci a tvůrci, včetně Bika Van der Pola, Ellen Gallagher, Felixe Gonzaleze-Torrese, Liz Magor, Charlotte Posenenske, stanley brouwn a Lawrence Weinera.
Jako umělec Jason Hendrik Hansma zkoumá mezery – liminální prostory. Jeho tvorba čerpá z širokého spektra referencí a materiálů, zabývá se normami – architektonickými, kulturními i fyzickými – a zkoumá, jak lze umění tvořit mimo zavedené standardy. Ústřední roli v jeho práci hraje jazyk, zejména ztráta jazyka, při hledání toho, kým jsme ve vztahu k ostatním. Hansmovy výstavy, performance, čtení a projekce byly prezentovány na místech jako UNESCO, Bauhaus Dessau, Maison van Doesburg, KADIST, Frac Nouvelle-Aquitaine MÉCA, satelitní program Art Basel Hong Kong, Eye Filmmuseum, Ludwig Forum für Internationale Kunst, Centrum současného umění ve Vilniusu, Centre Georges Pompidou, Jan van Eyck a De Appel.
Kurátorka a spisovatelka Eloise Sweetman se ve své kurátorské praxi zaměřuje na zkoumání jemností „nevědomosti“ a „intimity“. Ve svém aktuálním výzkumu se věnuje konceptu „setrvání“ jako metafory pro výstavy. V roce 2019 spolu-kurátorovala výstavu Lexicon of Infinite Movement v muzeu Kröller-Müller a přispěla k první velké výstavě Charlotte Posenenske v Nizozemsku. V roce 2022 kurátorovala výstavu We Hold You Close: A Song of Material Intimacy, první sólovou výstavu Katie West pro festival v Perthu a Perth Institute of Contemporary Arts. V roce 2021 spolu-editovala a publikovala knihu Curatorial Feelings s Jo-ey Tangem a spolupořádá podcast o kurátorství I Hope This Message Finds You Well s Krisem Dittelem, zaměřený na současné kurátorství.
Artist talk proběhne v anglickém jazyce.
Přednáška se uskuteční za finanční spoluúčasti Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury ČR.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Spojujeme umění, dobré jídlo a příjemnou atmosféru brněnských kaváren.
Jiří Netík je jeden z nejvýznamnějších současných českých řezbářů, sochařů, jeho práce je oceňována a vystavována v České republice i v zahraničí.
Mimořádně v rámci dne průvodců pro Vás máme připravenou prohlídku o životě vojáků z doby třicetileté války.
Koncert Mozartův efekt je určen nejen pro nastávající rodiče, ale pro všechny milovníky příjemné klasické hudby.
Z nepřehledně početného a mnohotvárného díla Josepha Haydna (1732–1809) vystupují k epochálnímu významu tři obory: smyčcový kvartet, symfonie a oratorium (včetně mší).
Expediční kamera není jen o sportovních výkonech na plátně a humoru, ale šíří i hluboké myšlenky.
V našem ATELIÉRU si můžete užít zázrak zážitkového večera malování. Vytvořit mistrovské dílo pomůžeme i těm méně zkušenějším.
Aktuální vývoj nově vznikající čtvrti Trnitá mapuje výstava v Urban centru na Staré radnici, kterou zahájí vernisáž 12. prosince 2024 v 17 h.
Buď láska – znamená ukrajinsky „prosím“ a Ukrajina prosí o pomoc.
Ukrajinský sbor Vidrodžeňa vznikl 27. srpna 2022 v Brně jako občanská iniciativa Ukrajinců v zahraničí na podporu svých krajanů, spojení talentů a prezentaci ukrajinské hudební kultury v Česku.