Jiří Netík je jeden z nejvýznamnějších současných českých řezbářů, sochařů, jeho práce je oceňována a vystavována v České republice i v zahraničí.
Je držitelem několika ocenění za výtvarné umění a design, o jeho práci bylo natočeno několik filmů. Jako jedné z mála osobností mu byla udělena audience u papeže. Betlém Jiřího Netíka byl vystaven v katedrále Notre-Dame v Paříži.
Na výstavě budou představeny bronzové a dřevěné sochy, které umělec vytvořil v posledních více než čtyřiceti letech.
Vernisáž proběhne v pátek 31. ledna 2025 v 16h v Křížové chodbě Nové radnice v Brně, její součástí bude křest knihy “Jiří Netík DOTEKY SNĚNÍ”
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Mimořádně v rámci dne průvodců pro Vás máme připravenou prohlídku o životě vojáků z doby třicetileté války.
Máme nesmírnou radost, že vás můžeme pozvat na besedu s Jonášem Zbořilem, která se bude konat už 24. ledna od 18:00 v brněnské knihkavárně Martinus.
Aktuální vývoj nově vznikající čtvrti Trnitá mapuje výstava v Urban centru na Staré radnici, kterou zahájí vernisáž 12. prosince 2024 v 17 h.
Pražské jaro, které skončilo invazí vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968, patří k nejvýznamnějším obdobím československých dějin 20. století.
Předprojekce festivalu Jeden svět v Institutu Paměti národa Brno!
Buď láska – znamená ukrajinsky „prosím“ a Ukrajina prosí o pomoc.
Ukrajinský sbor Vidrodžeňa vznikl 27. srpna 2022 v Brně jako občanská iniciativa Ukrajinců v zahraničí na podporu svých krajanů, spojení talentů a prezentaci ukrajinské hudební kultury v Česku.
Jak chápat konflikt na Ukrajině v jeho komplexnosti bez černobílého vidění světa? Kde končí hranice boje za svobodu a začínají otázky kolaborace či dezerce?
Po temném období druhé světové války čekala Brno druhá totalita, tentokrát komunistická.
Pražské jaro, které skončilo invazí vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968, patří k nejvýznamnějším obdobím československých dějin 20. století.