Výstava Objevené vodní chrámy představuje průřez celou historií brněnských vodojemů od jejich prvopočátků až po současnost.
Rozlehlý labyrint podzemních vodojemů na Žlutém kopci, připomínající velkorysý podzemní chrám, byl vybudován na přelomu 19. a 20. století a zásoboval vodou významnou část Brna až do roku 1997.
Návštěvníci expozice v Urban centru mají od 21. března do 10. května možnost nahlédnout do zákulisí dalších brněnských vodojemů z pozdějších let, které se nachází v různých lokalitách města a nejsou přístupné veřejnosti.
Součástí výstavy jsou i dubnové přednášky Aleše Svobody, znalce brněnského podzemí, a Libora Teplého, fotografa unikátní architektury, více se dozvíte ZDE
Odhalte s námi tajemství podzemních chrámů!
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Aktuální vývoj nově vznikající čtvrti Trnitá mapuje výstava v Urban centru na Staré radnici, kterou zahájí vernisáž 12. prosince 2024 v 17 h.
Buď láska – znamená ukrajinsky „prosím“ a Ukrajina prosí o pomoc.
Ukrajinský sbor Vidrodžeňa vznikl 27. srpna 2022 v Brně jako občanská iniciativa Ukrajinců v zahraničí na podporu svých krajanů, spojení talentů a prezentaci ukrajinské hudební kultury v Česku.
Jak chápat konflikt na Ukrajině v jeho komplexnosti bez černobílého vidění světa? Kde končí hranice boje za svobodu a začínají otázky kolaborace či dezerce?
Po temném období druhé světové války čekala Brno druhá totalita, tentokrát komunistická.
Pražské jaro, které skončilo invazí vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968, patří k nejvýznamnějším obdobím československých dějin 20. století.
Milujete Brno a chcete se na něj podívat i se svou láskou z pořádné výšky?
Expediční kamera není jen o sportovních výkonech na plátně a humoru, ale šíří i hluboké myšlenky.
Mimořádně v rámci dne průvodců pro Vás máme připravenou prohlídku o životě vojáků z doby třicetileté války.
Jiří Netík je jeden z nejvýznamnějších současných českých řezbářů, sochařů, jeho práce je oceňována a vystavována v České republice i v zahraničí.