Čest, věrnost a zodpovědnost – pilíře, na nichž budovali příslušníci české a moravské aristokracie mosty přes politické a společenské hranice.
Výstava Kulturní mosty v Evropě. Česká a moravská šlechta po roce 1945 představuje životní osudy, těch kteří svými aktivitami udržovali živé povědomí o společných kulturních kořenech a přispěli k pádu totalitního režimu. Výrazné místo nimi má i nositel rytířského Řádu zlatého rouna Karel Schwazenberg.
Česko-německá výstava vznikla ve spolupráci s Adalbert Stifter Verein, Ústavem pro studium totalitních režimů a Post Bellum.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Chorvatsko není jen moře, hory, národní parky nebo architektonické památky.
Aktuální vývoj nově vznikající čtvrti Trnitá mapuje výstava v Urban centru na Staré radnici, kterou zahájí vernisáž 12. prosince 2024 v 17 h.
Pražské jaro, které skončilo invazí vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968, patří k nejvýznamnějším obdobím československých dějin 20. století.
Předprojekce festivalu Jeden svět v Institutu Paměti národa Brno!
Buď láska – znamená ukrajinsky „prosím“ a Ukrajina prosí o pomoc.
Ukrajinský sbor Vidrodžeňa vznikl 27. srpna 2022 v Brně jako občanská iniciativa Ukrajinců v zahraničí na podporu svých krajanů, spojení talentů a prezentaci ukrajinské hudební kultury v Česku.
Jak chápat konflikt na Ukrajině v jeho komplexnosti bez černobílého vidění světa? Kde končí hranice boje za svobodu a začínají otázky kolaborace či dezerce?
Po temném období druhé světové války čekala Brno druhá totalita, tentokrát komunistická.
Pražské jaro, které skončilo invazí vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968, patří k nejvýznamnějším obdobím československých dějin 20. století.
Máme nesmírnou radost, že vás můžeme pozvat na besedu s Jonášem Zbořilem, která se bude konat už 24. ledna od 18:00 v brněnské knihkavárně Martinus.
Mimořádně v rámci dne průvodců pro Vás máme připravenou prohlídku o životě vojáků z doby třicetileté války.