Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál, zahrada Evropy! Jeden z nejkrásnějších zámeckých areálů České republiky… ale také nejrozsáhlejší umělecky ztvárněná krajina na světě.

více informací do oblíbených



Nekonečný krajinářský komplex vás okouzlí ve vinařské oblasti jižní Moravy – hned vedle Pálavy. Vznikal od 17. do 20. století. Tehdy to byly pozemky panství rodu Lichtenštejnů, ale dnes si je můžete jako pán užívat i vy.

Osu areálu tvoří barokní zámek ve Valticích a neogotický zámek v Lednici.

Je to vlastně ooobřííí anglický park. Potkává se tu barokní architektura s novogotickým zámkem a drobnými stavbami v romantickém stylu: Skleník, Lovecký zámeček, Minaret, Apollonův chrám, Rybniční zámeček, Nový dvůr, Hraniční zámeček, Chrám Tří Grácií, Janův hrad, Obelisk, Kolonáda na Reistně a Rendez-vous.

Každá z těchto staveb by byla sama o sobě bezvadný cíl výletu. Ale vy je můžete sbírat po cestě pěkně jednu za druhou! Podle toho, kolik máte času a energie, zda jdete po svých nebo jedete na kole či autem.

Můžete tu strávit parádní, našlapaný den. Ale protože za tak krátkou dobu všechno nepokoukáte, rádi se sem budete vracet. Na romantické rande ve dvou i výlet s potomky a psem.

Lednicko-valtický areál je nejrozsáhlejší krajinný celek v Evropě a od roku 1996 je součástí UNESCO. Jestli jste hrdí patrioti (a umíte ocenit krásu), tohle prostě musíte vidět!

Mapa

Přílohy ke stažení

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další místa, která by se vám mohla líbit. Mrkněte na ně.

tip na 12 míst

Státní zámek Milotice

Zámek Milotice má přívlastek perla jihovýchodní Moravy. Unikátně zachovaný komplex barokních staveb a zahradní architektury vás pohladí po duši.

prohlédnout

Svatý kopeček u Mikulova

Na vrchol po křížové cestě, poté Mikulov jako na dlani. A potom za odměnu dolů na něco dobrého.

prohlédnout

Větrný mlýn v Kuželově

Vypadá to jako Nizozemsko a je to… stará dobrá Morava! Areál větrného mlýna v Kuželově vás bude bavit.

prohlédnout

Státní zámek Lednice

Perla jižní Moravy, jedno z nejnavštěvovanějších míst v zemi, skvost UNESCO. A kolem kopa dalších výletnických lákadel.

prohlédnout

Město Brno

Brno. Metropole, která má všechno. Město, které musíte zažít.

prohlédnout

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy

Rozčleněn do areálů představujících regiony Slovácka vás skanzen Strážnice příjemně provede historií, zabaví děti, ukáže živý folklor.

prohlédnout

NP Podyjí

Na kole, pěšky, autem, na koni… národní park Podyjí má nekonečnou výletnickou nabídku. Vydejte se třeba na Sealsfieldův kámen.

prohlédnout

Státní zámek Valtice

Barokní krasavec vás zve do luxusních opulentních interiérů, na procházku do zámecké zahrady a nejspíš neodoláte vinné degustaci.

prohlédnout

Město Mikulov

Malebné město mezi vinicemi prošpikované památkami a podniky, kde se dobře vaří. A to okolí...

prohlédnout

Slavkov u Brna

Samozřejmě je to místo konání té slavné bitvy tří císařů. Ale Slavkov vás osloví také úctyhodným zámkem s rozsáhlým podzemím nebo si tu zahrajete golf.

prohlédnout

Baťův kanál

Tahle voda baví i zaryté suchozemce a neplavce! Skákající delfíny neuvidíte, zato poznáte památky v okolí a okoštujete krajové dobroty.

prohlédnout

Znojemská vinařská stezka

Procházky okolo vinic, políček nebo klikatých meandrů podél řeky Dyje. Jestli se někde hodíte do pohody, pak tady.

prohlédnout