První letošní koncert pod hlavičkou Ensemble Opera Diversa přináší pro soubor lehce neobvyklý formát recitálu.
V podání barytonisty Michala Marholda a klavíristy Patrika Červáka zazní výběr děl, který akcentuje především dnes neprávem opomíjenou formu umělé písně s doprovodem klavíru.
Písně Francise Poulenca, Petra Iljiče Čajkovského, Vítězslava Nováka a dalších jsou prokládány sólovými klavírními kompozicemi Daria Milhaulda, Clauda Debussyho, Dimitrije Šostakoviče či Miloslava Kabeláče.
Hudební program doplňují komentáře Patrika Červáka, které publiku předávají historický i psychologický kontext, pomáhající k pochopení jednotlivých děl. Evropské dialogy tak alespoň pomocí hudby spojují dnes rozpolcenou Evropu, která právě onen dialog tolik postrádá.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Kapela THE BACKWARDS v roce 2025 slaví 30 let na scéně!
Brno bylo historicky spíše provinčním městem. To, že tomu tak dnes není, stojí na jeho dynamickém rozvoji na přelomu 18. a 19. století.
Posláním festivalu je dlouhodobě vytvářet prostor pro vzájemné setkávání a poznávání divadelních škol.
Expres Paříž-Vídeň a ještě kousek dál aneb všechno nejlepší Johannu Straussovi.
K příležitosti současného polského předsednictví v Radě EU promítneme dokument Soudci pod tlakem.
Slovo a hudba v souladu, český a slovenský jazyk se prolínají a dotvářejí nové melodické souznění.
Pražské jaro, které skončilo invazí vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968, patří k nejvýznamnějším obdobím československých dějin 20. století.
16. ročník Brno Art Weeku se blíží! Poznačte si do kalendářů datum 7. – 13. 4. 2025
Seznamte se s příběhy brněnských soch – starých, nových, známých, zapomenutých, rozebraných i těch nově objevených.
Brno Art Week je platformou, která každoročně organizuje jedinečný festival věnovaný výtvarnému umění.