Tento den bude naplněn hudbou, tancem, lidovými zvyky a hrou.
Sraz účastníků v Paláci šlechtičen, Kobližná 1, před devátou hodinou, rozchod tamtéž ve třináct hodin.
V etnografické expozici Tradiční kultura na Moravě v zrcadle času se přeneseme na moravskou vesnici a zažijeme atmosféru života našich předků. Děti si vyzkoušejí jarní dětské lidové hry doprovázené písněmi, naučí se krokové varianty tanečních her i jednoduché popěvky. Zahrají si na rytmické nástroje, jako jsou dřívka, bubínky či chřestidla, a také si vlastnoručně vyrobí jednoduchý hudební nástroj, který si odnesou domů. Seznámíme se i s neobvyklými hudebními nástroji a prozkoumáme jejich zvuky.
Děti si budou moci obléci lidové kroje, seznámí se s tradičními řemesly a dozví se více o tom, jak naši předci žili – jak pracovali, bavili se i slavili svátky. Program je navržen tak, aby podpořil rozvoj hudebního a estetického vnímání, a současně zábavnou formou přiblížil bohatství lidové kultury Moravy.
Programy jsou určené pro děti od 1. do 7. třídy, zájemci se mohou objednat na čtyřdenní program nebo na jednotlivé dny dle výběru.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Přijďte na panelovou diskuzi a získejte informace od předních odborníků na bezpečnost a kybernetiku.
Posláním festivalu je dlouhodobě vytvářet prostor pro vzájemné setkávání a poznávání divadelních škol.
Milujete Brno a chcete se na něj podívat i se svou láskou z pořádné výšky?
Buď láska – znamená ukrajinsky „prosím“ a Ukrajina prosí o pomoc.
Ukrajinský sbor Vidrodžeňa vznikl 27. srpna 2022 v Brně jako občanská iniciativa Ukrajinců v zahraničí na podporu svých krajanů, spojení talentů a prezentaci ukrajinské hudební kultury v Česku.
Jak chápat konflikt na Ukrajině v jeho komplexnosti bez černobílého vidění světa? Kde končí hranice boje za svobodu a začínají otázky kolaborace či dezerce?
Po temném období druhé světové války čekala Brno druhá totalita, tentokrát komunistická.
Pražské jaro, které skončilo invazí vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968, patří k nejvýznamnějším obdobím československých dějin 20. století.
Aktuální vývoj nově vznikající čtvrti Trnitá mapuje výstava v Urban centru na Staré radnici, kterou zahájí vernisáž 12. prosince 2024 v 17 h.
Mimořádně v rámci dne průvodců pro Vás máme připravenou prohlídku o životě vojáků z doby třicetileté války.
Jiří Netík je jeden z nejvýznamnějších současných českých řezbářů, sochařů, jeho práce je oceňována a vystavována v České republice i v zahraničí.