Hry a kvízy na téma Zdraví rostlin budou připraveny v sobotu 20. dubna od 9.00 do 15.00 hodin v areálu botanické zahrady na Kotlářské.
Co rostlinám škodí a co prospívá? Znáte škůdce zahradních i pokojových rostlin? Umí se rostliny samy bránit? Poznáte, že má vaše rostlina hlad? Viděli jste někdy rostlinného vampíra? Může být fyzika užitečná v ochraně rostlin? Umíte na všechny tyto otázky odpovědět? Jestli ne, tak se přijďte pobavit i poučit do botanické zahrady.
Akce je určena pro děti i dospělé. Zdůrazňujeme, že akce je pro všechny, tedy jsou vítáni i dospělí bez dětí. Účastníci budou plnit zábavné úkoly ve sklenících i v zahradě, a nakonec získají milou odměnu.
Na organizaci Dne Země spolupracují dobrovolníci z Přírodovědecké fakulty MU z Botanické zahrady, Ústavu geologických věd, Ústavu experimentální biologie, Ústavu fyziky a technologií plazmatu, Ústavu botaniky a zoologie, Ústavu biochemie a Spolku přírodovědců PřF MU. Externími partnery jsou Ústřední a kontrolní ústav zemědělský a iniciativa propagující zalévání stromů Zalejme.cz.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Organizace Práh jižní Morava slaví čtvrtstoletí své podpory lidem s psychickými obtížemi a zve vás na výpravu za duševním zdravím na výstavu “Práh jižní Morava – 25 let na cestě k duševnímu zdraví”.
Přijďte objevit kouzlo skleněných figurek sklářské výtvarnice Moniky Hykrdové.
Chcete potěšit svou lásku na Valentýna? Věnujte si společný netradiční zážitek!
Multikulturní centrum Brusinka a ilustrátorka Ksenija Doležalová vás zvou na další výtvarnou dílnu, která se uskuteční v sobotu 22. února.
Pražské a brněnské knihkupectví a Multikulturní centrum Brusinka vás srdečně zvou na útulný knižní veletrh v Brně, který se uskuteční v sobotu 8. února 2025!
Ve Velkých Bílovovicích byl další ročník akce “Slípka Tour 2024”. Jsou pro Vás Velké Bílovice daleko?
Zveme vás k účasti na pátém kole Mezinárodního dvojjazyčného kvízu v Brně, který se bude konat ve Vinotéce Na Stopce.
Zkušený odborník na portská vína, Vás provede večerem a obohatí o znalosti o portském i své zážitky a fotky z oblasti údolí řeky Douro.
16. 1. v 18h proběhne vernisáž výstavy Pavla Preisnera, Pavla Dulíka a Petra Kunčíka s hudebním doprovodem.
Martin Skalický patří mezi nejvýznamnější sochaře střední generace, kteří absolvovali ateliér figurálního sochařství profesora Michala Gabriela.
Veduta je obraz určitého, jedinečného místa v konkrétní době, viděného ze zřetelně vymezeného bodu.“