Návštěvníci Jihomoravského muzea ve Znojmě mají možnost zhlédnout v Minoritském klášteře výstavu k 140. výročí narození Alice Wienerové.
Brněnská fotografka a překladatelka židovského původu byla osudovou ženou a manželkou herce Oldřicha Nového. Její životní příběh zahrnuje jak bohémský život či vybudování jednoho z nejmodernějších uměleckých fotoateliérů u nás, tak problémy s gestapem a odsun do koncentračního tábora...
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Nová výstava představí zajímavé předměty ze sbírek Jihomoravského muzea ve Znojmě a Moravského zemského muzea, jejichž společným znakem je křesťanské prostředí, ze kterého vzešly.
Sklep U Císaře Zikmunda v historickém centru Znojma přivítá od 19 hod. Stefa Rosena – kytaristu a zpěváka italského původu (Stefano Ronchi).
Ve sklepě penzionu U Císaře Zikmunda v historickém centru Znojma se představí i bluesové trio z Anglie (od 19 hod.).
Ve sklepě penzionu U Císaře Zikmunda v historickém centru Znojma se můžete od 19 hod. zaposlouchat do jazzově upravených písní světoznámé kapely Queen v podání jedinečné Elisabeth Lohninger.
Autorská jazzová formace z Vysočiny Mr.Lovo se představí od 19 hod. ve sklepě penzionu U Císaře Zikmunda v historickém centru Znojma.
Ve sklepě penzionu U Císaře Zikmunda v historickém centru Znojma se letos v rámci hudebního festivalu JazzFest Znojmo představí také italské bluesové trio (od 19 hod.).
Michele Biondi je italský bluesový zpěvák, skladatel a hráč na elektrickou kytaru, pocházející z toskánského Ripafratta.
Štukový sál Znojemské Besedy opět nabídne v zimním období nedělní pohádky pro nejmenší – jednou měsíčně, vždy od 15:00 a od 16:30 hod.